Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/vhosts/history.cherkassy.ua/httpdocs/modules/mod_simple_informer/helper.php on line 48

Певно, наступним будинком завершу подорож вулицею Грушевського.  Багато цікавих та оригінальних споруд постали перед нами за цей час. І ось останній, та він один з найцікавіших і найзагадковіших будинків не тільки вулиці, а й усього міста.

Будинок, про який йде мова, знаходиться по вулиці Грушевського у кварталі між Благовісною та Гоголя, прямо біля зупинки громадського транспорту. Споруда має номер №63.

Одноповерхова цегляна будівля рожево-бежевого кольору з оригінальним колишнім порталом, давно вабила мене пізнати її історію. І ось цей день настав.

Будинок зведений в 90-х роках ХІХ століття невідомим місцевим купцем. Той використовував його не як власний особняк, а здав в оренду. Тому, пропоную називати споруду не інакше, як прибутковий будинок купця. Міська дума відразу скориставшись цим, орендувала його для військового відомства. Іншими словами, в будинку розмістився штаб 167-го Острозького піхотного полку, що дислокувався в Черкасах.

Від 1917 року і аж до початку радянсько-німецької війни приміщення споруди обладнали під дитячий притулок. У воєнний час будинок був на межі зникнення. В нього потрапило декілька мін. Споруда горіла, але збереглась.

Після закінчення війни, в будинку знову розмістився дитячий будинок. Трохи згодом, його перетворили на житловий. Тут розмістились сім’ї черкащан. У 60-х роках споруду зайняла ДЮСШ №2. Вже з 80-х та до цього часу приміщення будинку займає РЕУ-5.

Цікаво, що в цьому будинку планували розмістити археологічний музей, над створенням якого понад два десятиріччя б’ється черкаський археолог зі світовим ім’ям – Михайло Сиволап.

Ось і все що вдалося довідатись про цей, однозначно цікавий та оригінальний будинок. Сподіваюсь, на скоре повернення до цієї теми, але вже з новими фактами та міфами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

DiscoverCars WW