1910 року оприлюднено прохання жителів Митниці про встановлення гасових ліхтарів, 1961 року засноване музичне училище

Певно, наступним будинком завершу подорож вулицею Грушевського.  Багато цікавих та оригінальних споруд постали перед нами за цей час. І ось останній, та він один з найцікавіших і найзагадковіших будинків не тільки вулиці, а й усього міста.

Будинок, про який йде мова, знаходиться по вулиці Грушевського у кварталі між Благовісною та Гоголя, прямо біля зупинки громадського транспорту. Споруда має номер №63.

Одноповерхова цегляна будівля рожево-бежевого кольору з оригінальним колишнім порталом, давно вабила мене пізнати її історію. І ось цей день настав.

Будинок зведений в 90-х роках ХІХ століття невідомим місцевим купцем. Той використовував його не як власний особняк, а здав в оренду. Тому, пропоную називати споруду не інакше, як прибутковий будинок купця. Міська дума відразу скориставшись цим, орендувала його для військового відомства. Іншими словами, в будинку розмістився штаб 167-го Острозького піхотного полку, що дислокувався в Черкасах.

Від 1917 року і аж до початку радянсько-німецької війни приміщення споруди обладнали під дитячий притулок. У воєнний час будинок був на межі зникнення. В нього потрапило декілька мін. Споруда горіла, але збереглась.

Після закінчення війни, в будинку знову розмістився дитячий будинок. Трохи згодом, його перетворили на житловий. Тут розмістились сім’ї черкащан. У 60-х роках споруду зайняла ДЮСШ №2. Вже з 80-х та до цього часу приміщення будинку займає РЕУ-5.

Цікаво, що в цьому будинку планували розмістити археологічний музей, над створенням якого понад два десятиріччя б’ється черкаський археолог зі світовим ім’ям – Михайло Сиволап.

Ось і все що вдалося довідатись про цей, однозначно цікавий та оригінальний будинок. Сподіваюсь, на скоре повернення до цієї теми, але вже з новими фактами та міфами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити