Увійти Зареєструватися

Увійдіть до свого акаунта

Ім'я користувача
Пароль *
Запам'ятати мене

Створити акаунт

Поля відмічені зірочкою (*) - обов'язкові.
Ім'я
Ім'я користувача
Пароль *
Повторіть пароль *
Email *
Повторіть email *
Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla
1990 року народився футболіст О.О.Лобов

Завершивши статтю про вулицю Грушевського, вирішив по гарячих слідах пройтися по її архітектурним шедеврам. Розумію, що майже всі оповіді будуть занадто короткими, але полишити споруди у спокою я не можу.

Першою під мій приціл потрапив будинок з подвійною адресою на розі вулиць Грушевського та Хрещатика. Відповідна нумерація №46 або №154. Наскільки мені відомо він не має жодної назви, тому, вперше, дозволю собі її запровадити. Назву споруду будинком лікаря. Чому? Про це нижче.


Це добротний житловий цегляний будинок кінця ХІХ століття. На жаль, архітектор – невідомий. Будинок має аскетичне оздоблення та це не заважає йому виділятись серед інших.

Раніше будинок належав якомусь лікарю. Точного ім’я його невідоме. Єдине, що можу запропонувати, це прізвище зі списку лікарів 1909 року, який приймав або проживав по вулиці Дахнівській. Його ім’я Кічін Д.Л., в той час він жив або лікував у будинку Ганни Ярової. Саме їй належав сад на перехресті Хрещатика та Святотроїцької, що буквально в півкварталі від описуваного будинку. У 1927 році з таким іменем працює лікар хірург та оториноларинголог у самій Москві. Єдина різниця у другій літері ініціалів (замість Л – П). Та це лише припущення. Думаю, що перший же краєзнавець розіб’є мої «доводи» дощенту. А з іншого боку, чого на світі не буває…

Схоже, споруда постійно була житловою. Існує цікава історія про воєнний період будинку лікаря. Під час боїв за Черкаси німці виселили мешканців споруди до Вергунів. Після повернення, жителі побачили обстріляний і пограбований будинок.  Це відбулося у грудні 1943 року. Цікаво, для чого німці на час бойових дій виселяли народ за місто?

  На сайті 46 гостей та відсутні користувачі

  Яндекс.Метрика
  Flag Counter

    © Черкаський Хронограф

  Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на history.cherkassy.ua. 

  Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на history.cherkassy.ua.

   

  Сайт історії міста Черкаси.

  Зв'язатися з нами можливо за електронною адресою: mailsms@ukr.net

   

  На даний момент сайт не має груп у соціальних мережах, але з часом вони будуть створені

  Ім'я:
  Email:

  Підписатись на повідомлення електронною поштою про вихід нових статтей. Ніякого спаму