Увійти Зареєструватися

Увійдіть до свого акаунта

Ім'я користувача
Пароль *
Запам'ятати мене

Створити акаунт

Поля відмічені зірочкою (*) - обов'язкові.
Ім'я
Ім'я користувача
Пароль *
Повторіть пароль *
Email *
Повторіть email *
Шаблоны Joomla здесь
1990 року народився футболіст О.О.Лобов

Продовжую цикл статей, що розповідають про будинки на вулиці Грушевського. І цього разу, мова піде не про одну споруду, навіть не про дві, а як мінімум про три.

Незважаючи на те, що описуваних будинків кілька, стаття вийде короткою, оскільки відомо про них дуже мало.

Мова йде про споруди №31, №27 та №25. Основна з них, №31, була зведена 1913 року. Датування інших – невідоме. Всі будинки були прибутковими і мали одного господаря. Ім’я господаря, а також архітектора чи архітекторів залишилися невідомі. Як і сто років назад, будинки залишаються житловими.


Споруда №31 має дуже цікавий центральний портал. Та й взагалі, з архітектурної точки зору досить приваблива. Навіть, не зважаючи на грубу сучасну добудову з правого боку.

Будинок №27 цікавий, насамперед, своєю поверховістю. Він має півтора поверхи, перший з яких плавно заглиблюється у підвал. За цією спорудою знаходиться будинок №25, якого не видно з дороги.

На мою думку, до цих трьох будівель варто додати ще дві. Це двоповерховий №29, який правда може відноситись і до післяреволюційного періоду, а також будинок №23. В центрі міста існував куток Белахова, де всі будинки належали цьому купцю, то чому ж на вулиці Грушевського не могло існувати подібного кутка, що належав невідомому власнику.

До речі, зовсім забув про назву цих споруд. Як і з будинком лікаря саме мені доведеться її вигадувати. Тому пропоную зупинитись на прибуткових будинках по Грушевського.

  На сайті 58 гостей та відсутні користувачі

  Яндекс.Метрика
  Flag Counter

    © Черкаський Хронограф

  Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на history.cherkassy.ua. 

  Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на history.cherkassy.ua.

   

  Сайт історії міста Черкаси.

  Зв'язатися з нами можливо за електронною адресою: mailsms@ukr.net

   

  На даний момент сайт не має груп у соціальних мережах, але з часом вони будуть створені

  Ім'я:
  Email:

  Підписатись на повідомлення електронною поштою про вихід нових статтей. Ніякого спаму