Увійти Зареєструватися

Увійдіть до свого акаунта

Ім'я користувача
Пароль *
Запам'ятати мене

Створити акаунт

Поля відмічені зірочкою (*) - обов'язкові.
Ім'я
Ім'я користувача
Пароль *
Повторіть пароль *
Email *
Повторіть email *
Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla
1990 року народився футболіст О.О.Лобов

Давно вже хотів написати статтю про ці будівлі і з’явилася ця нагода лише після опису вулиці Грушевського. До того ж, мене завжди приваблювали будинки зі скошеними кутами. Тому пропоную не гаяти часу й відразу почати розповідь.

Мова піде одразу про два будинки. Знаходяться вони по різні боки перехрестя бульвару Шевченка та вулиці Грушевського. Це корпуси дитячої музичної школи №2. У споруд був один власник. Його ім’я історія залишила невідомим. Але в пам’яті залишилась його діяльність, це був лікар, професор медичних наук. Невідомими залишились і ім’я архітектора (чи архітекторів) та рік зведення.

Корпус №1 (Шевченка №153) має той самий скошений кут. Чудовий будинок. Подивіться на пілястри та оздоблення вікон. Вибачте, якщо я неправильно назвав архітектурні елементи. Звичайно, написав би більше про стиль цього будинку, якщо б сам був архітектором.


Корпус №2 (Шевченко №182) – будинок більш лаконічний, але подивіться на колишній центральний вхід споруди. Вона також достойна уваги. Та й взагалі, це одні з найкрасивіших будинків міста. Звичайно ж, це моя власна думка.

Довоєнна історія будинків – невідома. А от після війни тут перебували різноманітні освітянські установи. Спочатку тут розмістився дитячий будинок, потім РайВНО, ще пізніше приміщення займала школа для дітей з фізичними вадами. Був час, коли тут перебувала вечірня школа. І нарешті вже в 1970 році – дитяча музична школа №2.

Школа була заснована в 1969 році, коли місто через будівництво багатьох підприємств зростало і при цьому збільшувалося населення. Саме це спонукало владу відкривати більше творчих центрів для підвищення рівня культури. Школа спочатку розташовувалася в приміщенні загальноосвітньої, але в 1970 році їй виділили теперішній корпус №2. Через деякий час, корпус №1 також перейшов у власність ДМШ.

На жаль дуже мало вдалося вияснити про ці два прекрасних будинки. У їх історії не достає величезної частини. І дуже-дуже хочеться цю частину повернути.

  На сайті 50 гостей та відсутні користувачі

  Яндекс.Метрика
  Flag Counter

    © Черкаський Хронограф

  Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на history.cherkassy.ua. 

  Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на history.cherkassy.ua.

   

  Сайт історії міста Черкаси.

  Зв'язатися з нами можливо за електронною адресою: mailsms@ukr.net

   

  На даний момент сайт не має груп у соціальних мережах, але з часом вони будуть створені

  Ім'я:
  Email:

  Підписатись на повідомлення електронною поштою про вихід нових статтей. Ніякого спаму