Давно вже хотів написати статтю про ці будівлі і з’явилася ця нагода лише після опису вулиці Грушевського. До того ж, мене завжди приваблювали будинки зі скошеними кутами. Тому пропоную не гаяти часу й відразу почати розповідь.
Мова піде одразу про два будинки. Знаходяться вони по різні боки перехрестя бульвару Шевченка та вулиці Грушевського. Це корпуси дитячої музичної школи №2. У споруд був один власник. Його ім’я історія залишила невідомим. Але в пам’яті залишилась його діяльність, це був лікар, професор медичних наук. Невідомими залишились і ім’я архітектора (чи архітекторів) та рік зведення.
Корпус №1 (Шевченка №153) має той самий скошений кут. Чудовий будинок. Подивіться на пілястри та оздоблення вікон. Вибачте, якщо я неправильно назвав архітектурні елементи. Звичайно, написав би більше про стиль цього будинку, якщо б сам був архітектором.
Корпус №2 (Шевченко №182) – будинок більш лаконічний, але подивіться на колишній центральний вхід споруди. Вона також достойна уваги. Тай взагалі, це одні з найкрасивіших будинків міста. Звичайно ж, це моя власна думка.
Довоєнна історія будинків – невідома. А от після війни тут перебували різноманітні освітянські установи. Спочатку тут розмістився дитячий будинок, потім РайВНО, ще пізніше приміщення займала школа для дітей з фізичними вадами. Був час, коли тут перебувала вечірня школа. І нарешті вже в 1970 році – дитяча музична школа №2.
Школа була заснована в 1969 році, коли місто через будівництво багатьох підприємств зростало і при цьому збільшувалося населення. Саме це спонукало владу відкривати більше творчих центрів для підвищення рівня культури. Школа спочатку розташовувалася в приміщенні загальноосвітньої, але в 1970 році їй виділили теперішній корпус №2. Через деякий час, корпус №1 також перейшов у власність ДМШ.
На жаль дуже мало вдалося вияснити про ці два прекрасних будинки. У їх історії не достає величезної частини. І дуже-дуже хочеться цю частину повернути.