Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/vhosts/history.cherkassy.ua/httpdocs/modules/mod_simple_informer/helper.php on line 48

Можливо і немає сенсу описувати тематику, направленість та інші тонкості нашого сайту, оскільки користуючись пошуком Google, або навіть Яндексом, а ще можливо навіть просто ввівши URL в адресний рядок свого браузеру, Ви стовідсотково будете праві коли просто намалюєте у своїй уяві словосполучення «історія Черкас». Не хочеться забирати у Вас час, а відразу дати можливість поринути у 700-річну історію міста, але так хотілося б комусь розповісти про свої емоції, які народжуються при спробі уявно повернутись в минуле міста. Можливо, це навіть єдина можливість на цьому сайті розповісти про це. Тому спробую викласти їх вже зараз.

Ще в підлітковому віці, отримавши від батька старий, декілька раз перекопійований (а можливо перексерений) план міста ЧеркассЪ 1893 року, я почав параноїдально цікавитися його минулим. Не зважаючи, на те що Інтернет з’явився ще 1969 році, на відміну від Пентагона, в моєму домі його ще не було, через що, історія міста (в моєму пізнанні) була в такому форматі: «а раніше там було те і те, а ще раніше те і те, а ще-ще раніше не було нічого». Звичайно були музеї. Але хто може собі дозволити, з PlayStation (яку брали в оренду), витратити декілька годин на їх відвідування? Я – точно ні! Тоді мріялось про таку собі DeLorean, на якій можливо було зганяти в минуле, принагідно досягнувши швидкості 88 миль/год. Я навіть придумав місце де її можна залишити (як в третій частині «Назад у майбутнє»). Це був би або «Полігон», або поля за ПЗР. А потім пройтися по вулицях Черкас початку століття у суперфутуристичному прикиді 90-х.

Та це все фантазії. А от зібрати різного роду матеріали, старі фотографії, карти у себе на комп’ютері, цю ідею я почав втілювати відразу.

Вже потім, навчившись створювати сайти, і з’явилась, можна сказати мрія, про створення власного ресурсу цілком і повністю присвяченого історії рідного міста. Чесно сказати, хочу бачити на history.cherkassy.ua багато відвідувачів. Відвідувачів, які не тільки будуть продивлятися матеріали, а допомагати у доповненні та взагалі у створенні цього сайту.

Є багато ідей, щодо різноманітності цього ресурсу. Наперед розкривати їх не буду, оскільки все залежить від наявності вільного часу та відсутності все тої ж лінощів. Та, не зважаючи на це, обіцяю наповнити сайт цікавим і різноманітними матеріалами.

Можливо це є символічним, що почавши писати цю статтю в Черкасах, вимушений закінчувати її за тисячу кілометрів від рідного міста. Саме виїхавши з рідного міста починаєш розуміти всі його принади. Сподіваюсь зустріти на цьому сайті людей з серцями розміченими паралельно і перпендикулярно, неначе вулиці Черкас.

Ласкаво просимо!