Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/vhosts/history.cherkassy.ua/httpdocs/modules/mod_simple_informer/helper.php on line 48

 
В доповіді путивльських воєвод до «Разрядного приказу» від 5.XI.1632 р. знаходимо згадку про черкаського реєстрового козака, що перебіг до Московії: «…сказался запорожский козак Ивашка Павлов, а жил де он в городе Черкасех».
Із свідчень І. Павліва дізнаємося, що він народився в м. Черкаси. Був сином козака, сам розпочав службу на Запорожжі з 1620 р. У 1629 р. обраний пушкарем, а через два роки повернувся до Черкас. У жовтні 1632 р. виїхав до м. Путивль із наміром перейти в московське підданство.
Під час допиту перебіжчик повідомив «вєсті» щодо справ у Речі Посполитій: безкоролів’я та підтримку козацькою старшиною й православною шляхтою кандидатури королевича Владислава IV Вази. Також він розповів про обрання козацьким гетьманом Андрія Діденка, козацьку раду в м. Корсунь (Павлів сам був присутній на ній), про наміри козаків чинити спротив церковній унії, а якщо не вистачить сил – «бити чолом» московському царю Міхаїлу Фьодоровічу про перехід «под государскую руку».
[Акты Московского государства / Под ред. Н. А. Попова. – Т. І: Разрядный приказ. Московский стол (1571–1634). – СПб., 1890]

 

Дмитро Куштан

Додати коментар


Захисний код
Оновити