Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/vhosts/history.cherkassy.ua/httpdocs/modules/mod_simple_informer/helper.php on line 48

1885 року народилася прозаїк, перкладач Н.Г.Трикулевська-Дубровська, 1958 року Черкаську область нагороджено орденом Леніна

Продовжую цикл статей, що розповідають про будинки на вулиці Грушевського. І цього разу, мова піде не про одну споруду, навіть не про дві, а як мінімум про три.

Незважаючи на те, що описуваних будинків кілька, стаття вийде короткою, оскільки відомо про них дуже мало.

Мова йде про споруди №31, №27 та №25. Основна з них, №31, була зведена 1913 року. Датування інших – невідоме. Всі будинки були прибутковими і мали одного господаря. Ім’я господаря, а також архітектора чи архітекторів залишилися невідомі. Як і сто років назад, будинки залишаються житловими.

Споруда №31 має дуже цікавий центральний портал. Та й взагалі, з архітектурної точки зору досить приваблива. Навіть, не зважаючи на грубу сучасну добудову з правого боку.

Будинок №27 цікавий, насамперед, своєю поверховістю. Він має півтора поверхи, перший з яких плавно заглиблюється у підвал. За цією спорудою знаходиться будинок №25, якого не видно з дороги.

На мою думку, до цих трьох будівель варто додати ще дві. Це двоповерховий №29, який правда може відноситись і до післяреволюційного періоду, а також будинок №23. В центрі міста існував куток Белахова, де всі будинки належали цьому купцю, то чому ж на вулиці Грушевського не могло існувати подібного кутка, що належав невідомому власнику.

До речі, зовсім забув про назву цих споруд. Як і з будинком лікаря саме мені доведеться її вигадувати. Тому пропоную зупинитись на прибуткових будинках по Грушевського.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

DiscoverCars WW