Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/vhosts/history.cherkassy.ua/httpdocs/modules/mod_simple_informer/helper.php on line 48

1885 року народилася прозаїк, перкладач Н.Г.Трикулевська-Дубровська, 1958 року Черкаську область нагороджено орденом Леніна

На схилах Дніпра розташована наступна архітектурна пам’ятка нашого міста. Знаходячись всього в одному кварталі від центру ­­­­­― тут завжди тихо та спокійно. З одної сторони дому пробігає вулиця Фрунзе (колишня Верхня Горова) , а з іншої розпочинається Стрілецький узвіз. Ця споруда відома як будинок Воробйова.

Від міщанина Воробйова в черкаській пам’яті залишилися лише ініціали П.П. Деякі краєзнавці запевняють, що він був підприємцем… Можливо. Та судячи з будинку ― точно не робочий одного з черкаських заводів.

Відомо, що споруду звели у 1879 році. Архітектор ― невідомий.

Будинок Воробйова архітектурно перегукувався з фасадом зруйнованого будинку міської думи по Гоголівській (Гоголя) вулиці. Це ― перші півтораповерхові будинки Черкас, з вбудованими мансардами на покрівлі.

Тривалий час в будинку розміщувалась школа-інтернат №16. Коли в дитинстві на тебе казали, що ти з 16-ої школи ― то ти саме звідси. Зараз у його приміщеннях працює Черкаський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді. До речі, реставрацію цієї споруди провів саме цей центр власними зусиллями та коштами.

Коментарі  

#2 Admin 28.02.2018, 15:15
1879 рік. Вибачте.
Цитата
#1 Александр Белов 28.02.2018, 15:14
"Відомо, що споруду звели у 1979 році. Архітектор ― невідомий." 1979 рік - ? Це не помилка?
Цитата

DiscoverCars WW