2019 року у Черкасах відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція "Технології та інновації"

А ось і сиквел попередньої статті. Для зручності цю споруду назвемо будинком Лисака-Гаркавенка, без слова «прибутковий», хоча він за своїм призначенням один в один схожий на свого старшого брата.

Цей будинок також був у спів власності грабаря Ф.І. Лисака та М.Р. Гаркавенка. Оскільки про них вже було написано ― пропустимо цю главу оповіді. Перейдемо до самої споруди.

Будинок зведений у 1890-ті роки. Архітектор залишається невідомий, але схоже, що ці сусідні споруди мають авторство однієї і тої ж людини.

Історія будівлі майже повністю схожа на сусідній прибутковий будинок. У 1918 році тут розмістився Науково-історико-педагогічний музей імені Т.Г. Шевченка. Готель «Петроградські номери» відкрито у 1919 році. Була в будинку також і піхотна школа. З утворенням Черкаської області на першому поверсі розмістилось обласне фінансове управління, а на другому ― обласний радіокомітет. Потім другий поверх займала редакція газети «Серп і молот». В 60-х роках тут спочатку містилося музичне училище, а потім (1964) музична школа.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

DiscoverCars WW